Модератор
Регистрация: 17.07.2007
Ресивер: Дрим 500, Openbox® SX4. U2CВ6
Адрес: Украина
Сообщений: 14,092
Сказал(а) спасибо: 1,017
Поблагодарили 5,978 раз(а) в 2,902 сообщениях
Вес репутации: 58
|
Переможний результат і мінімум витрат: Шахтар сильніший Рапіда

Чи не у всіх передматчевих коментарях, що стосуються матчу у Відні, аналіз шансів «Рапіда» і «Шахтаря» на вихід у груповий етап Ліги чемпіонів зводився до єдиного резюме – у віце-чемпіона України їх більше, і він просто-таки «повинен» проходити австрійську команду. Якщо пригадати матчі з «Фенербахче», то розмов про подібний «борг» «гірників» було менше, і поставившись до суперника з усією відповідальністю, що «Шахтар» з блиском вирішив стоїть переднім завдання.
s:
У двоматчевому протистоянні з турками, як ми пам'ятаємо, команда Мірчі Луческу була близька до того, щоб уже в перші 45 хвилин нанести такі удари, від яких «Фенербахче» було б важко оговтатися, але підвела реалізація. Її відсутність було списано на ранній початок сезону, але в середині серпня говорити про відсутність потрібних кондицій вже нонсенс. У зв'язку з цим зі стартовим свистком арбітра Кейперса було дуже цікаво, чи ризикне наставник «Шахтаря» повторити стамбульський дебют, відразу ж показавши господарям поля, хто реальний господар ситуації на стадіоні «Ернста Хаппеля», або ж якийсь час піде на те, щоб придивитися до можливостей «Рапіда».
Головний тренер «Шахтаря» Мірча Луческу здивував ще до стартового свистка – адже те, що Шевчук залишиться на лаві запасних, уявити було складно, навіть враховуючи його видалення в кінці матчу проти «Дніпра». Але факт залишається фактом, і місце В'ячеслава на лівому фланзі оборони зайняв Марсіо Азеведо.
Активні дії з боку суперників почали свій відлік з 3-ї хвилини після дальнього удару Ярослава Ракицького, при якому Новота віддав м'яч не ловити, а відбити на кутовий. Жодної загрози воротам «Рапіда» він не приніс, а ось перша атака господарів завершилася дуже неприємним ударом головою Шауб, після якого П'ятов м'яч пролітає поруч зі штангою, тільки супроводив поглядом. Незабаром нам довелося похвилюватися вже за Олександра Кучера, якому Берич у верховій боротьбі ліктем ударив у голову. Поки центральному захиснику «Шахтаря» надавали допомогу за межами поля, «Рапід» провів атаку, і після передачі у штрафний Степаненко ледь не зрізав м'яч у кут воріт.
Справедливості заради відзначимо, що австрійці в першу чверть години виглядали мобільніше гравців «Шахтаря». Своєчасно поверталися назад, встигали страхувати один одного, швидко переходили середину поля, не соромилися пресингувати «гірників» на їх половині – цілком можна було говорити, що гра господарям давалася.
Щоб її зламати, «Шахтарю» потрібні були якісь ефективні контрдії, і мова тут навіть не про взяття воріт, а для початку – хоча б закріпитися на половині «Рапіда». Але час минав, а «гірники» насилу виходили зі своєї половини, коли ж добиралися до центральної лінії, австрійці тут же нав'язували боротьбу на кожному квадратному метрі поля, так що ні про які швидкісних атак у «Шахтаря» не йшлося.
Більше того, доводилося тримати оборону, відбиваючись від трохи прямолінійних, але настирних флангових атак «Рапіда», які завершували або навіси, або простріли. І лише на 28-й хвилині «Шахтар» продемонстрував класичну контратаку, в якій Тейшейра фактично вибігав один на один з Новотой. Однак захисники змогли наздогнати бразильця, і після силової боротьби він впав на газон, арбітр був недалеко від місця подій, і його вердикт – порушення в цьому епізоді не було.
Схоже, і гравці «Шахтаря» не отримували від своєї гри ніякого задоволення, що призвело до непотрібних нервах, а ще до того, що Степаненко і Срна отримали по жовтій картці за якісь секунди, причому арбітру навіть не треба було її діставати з кишені двічі – попередження пішли одне за іншим. Через пару хвилин їм компанію склав Гладкий, майже весь тайм відбігав вхолосту.
Хто ж заслужив добрих слів за перші 45 хвилин гри, так це Андрій Пятов – його сейв на 43-й хвилині після удару Кайнца тягнув на приставку супер. М'яч вдарився об газон, летів у верхній кут, тим не менш, наш голкіпер у кидку перевів м'яч на кутовий.
Дивно, але при такій невиразній грі «Шахтар» примудрився забити. Атака лівим флангом розгорталася не поспішаючи, коли ж послідував простріл Ракицького в штрафний, захисники не встигли до м'яча, який прилетів до Марлосу. Той легко розібрався з Ауэром, і пробив у кут воріт так, що високорослий голкіпер «Рапіда» вже був безсилий.
Завершився перший тайм дуже жорстким зіткненням на другому поверсі Граховаца і Степаненко, на надання допомоги яким пішло три хвилини, протягом яких у австрійського футболіста медики «Рапіда» змогли зупинити кровотечу.
На другий тайм Граховац вийшов вже з забинтованою головою, у «Шахтар» за зовнішнім виглядом йому відповідав Кучер. Степаненко ж гру продовжити не зміг, і його місце зайняв Максим Малишев, дебют якого в Лізі чемпіонів, як ми пам'ятаємо, відбувся на 90-й хвилині матчу в Стамбулі.
Ледь поновилася гра, як стало очевидно, що «Шахтар» все на полі влаштовує. «Гірники» навіть ще глибше сіли до своєї штрафної – австрійці все одно не мали можливості розгулятися на половині гостей. На 53-й хвилині Шауб все-таки дістався до такої відстані, з якого можна пробити, він це і зробив, але сильного удару не вистачило точності.
З урахуванням того, що гра значну частину часу йшла на половині «Шахтаря», хоча б мінімальну загрозу воротам Пятова «Рапіду» створювати все-таки вдавалося. Так, на 63-й хвилині Штеффен Хофманн виконав навіс з кутового, П'ятов, зіткнувшись з Малишевим, до м'яча не дістався, і паніку і хаос біля наших воріт зупинив лише свисток арбітра, який зафіксував порушення з боку господарів на тому ж Малышеве. Незабаром, і знову при кутових, було тривожно біля воріт «Шахтаря», коли арбітр попросив Кучера покинути межі поля для надання медичної допомоги. Поки Олександр був відсутній, Штеффен Хофманн виконав два корнера, і після другого Павелич був першим на відскоку, але пробив мимо воріт.
Хвилин за 10 до кінця основного часу «Шахтар» різко змінив гру. Насамперед, м'яч було взято під жорсткий контроль, а потім вже за рахунок короткого та середнього пасу робилися спроби доставити його ближче до штрафного майданчика. Під цю стратегію на поле вийшли Едуардо і Бернард, зі своїм завданням вони справлялися, і у «Рапіда» так і не було можливостей для організації так званого «останнього штурму».
Отже, витративши для мінімальної перемоги рівно стільки сил, скільки для неї потрібно було і ні йотой більше, «Шахтар» вже у Відні показав, що «Рапід» це не той суперник, який може перешкодити віце-чемпіону України вийти в груповий раунд Ліги чемпіонів. Тепер тільки залишається 25 серпня, у матчі у Львові, довести цю дуель з «Рапідом» до логічного завершення.
Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ
«Рапід» – «Шахтар» – 0:1 (0:1)
«Рапід»: Ян Новота, Крістофер Дибон, Маріо Зоннляйтнер, Маріо Павеліч, Штефан Ауер, Атанасіос Пецос, Луїс Шауб, Срджан Граховац, Флоріан Кайнц (Філіп Шобесбергер, '81), Штеффен Хофманн (Дені Алар, '84), Роберт Берич (Філіп Прозеник, '89)
«Шахтар»: Андрій Пятов, Олександр Кучер, Тарас Степаненко (Максим Малишев, '46), Марсіо Азеведо, Ярослав Ракицький, Алекс Тейшейра, Тайсон (Бернард, '85), Даріо Срна, Фред, Олександр Гладкий, Ромеро Марлос (Едуардо Да Сілва, '80)
Арбітр: Бьорн Кейперс (Нідерланди)
Ромеро Марлос, 43.
Роберт Берич, 8. Штефан Ауер, 25. Крістофер Дибон, 29. Флоріан Кайнц, 58. - Тарас Степаненко, 37. Даріо Срна, 37. Олександр Гладкий, 39. Фред, 65.
Удари (в ствір): 7 (1) – 7 (5).
Кутові: 7 – 4.
Офсайди: 2 – 1.
http://football.sport.ua/news/273236
__________________
Водку мы пьем для запаха - а дури нам своей хватает!
Любовь приходит, любовь уходит, а выпить хочется всегда.
|