Україна вириває срібну медаль в естафеті!
Олена Підгрушна видала черговий феноменальний фінішний коло
Неймовірною жіночою естафетою завершився восьмий етап Кубка світу в Преск-Айл! Перенесена на добу через насуваються морози гонка принесла срібний успіх української команди!
Гонка немов розтягнулася на цілу вічність: починалася при світлі сонця, закінчилася – під наглядом яскраво светящей місяця. Таким же був мінливим і характер естафети.
Початок для нашої збірної вийшло дуже вдалим, навіть незважаючи на те, що Ірина Варвінець на своєму, що став уже традиційним першому етапі двічі використала запасні патрони. Але те, що було втрачено на рубежі, Іра відігравала ногами, і на передачу прийшла другою, лише у чотирьох секундах слідом за лідером швейцарської команди Селіною Гаспаріні.
Далі естафету прийняла Наталія Бурдига і вже лежачи мало не втратила шанси на високе командне місце: після п'яти пострілів залишалися незакритими три мішені. Але, як і у випадку з Олександром Жирним у чоловіків, Бурдига впоралася з нервами і уникла штрафного кола. Правда, це було вже тільки сьоме місце і півхвилини відставання від німкені Луїзи Куммера. Але на стійці Наташа відпрацювала куди якісніше, а на дистанції ще й порадувала непоганою ходом, прийшовши на передачу четвертої все в тій же півхвилини, але вже від іншого лідера - росіянки Катерини Юрлової.
За долю третього етапу в українських уболівальників були обґрунтовані побоювання, хоча статус олімпійської чемпіонки повинен був, навпаки, вселяти впевненість. Але Юлія Джима раніше на цьому етапі була далека від своїх найкращих кондицій, так і місце в естафеті отримала тільки за пару годин до гонки, замінивши Яну Бондар. Але командний дух Юлею був підтриманий на всі сто! Джима допустила всього один промах, блиснувши найкращої стріляниною в нашій команді. І хоча на дистанції битися в швидкості з тієї ж Габріелою Соукаловой їй було складно, перед останнім етапом Україна залишалася четвертою в тих же 30 секундах позаду лідера. До речі, на першій позиції знову відбулася зміна: вирвалася вперед збірна Чехії – і це після того, як на другому етапі Люсія Храватова йшла на штрафне коло!
Доля гонки для української збірної, як завжди в нинішньому сезоні, опинилася в руках капітана Олени Підгрушної. Початок етапу Олена пройшла досить розмірено: відставання від лідерів зростало. А після того, як Підгрушна використовувала два додаткових патрона в лежанні і вийшла на дистанцію п'ятої, перспективи у боротьбі за медаль здавалися примарними. Це враження посилилося після того, як стійку Олена закрила тільки третім запасним патроном! Благо, що йшла попереду росіянка Катерина Шумилова вирушила на два кола штрафу, тому основною суперницею – за бронзу була полька Христина Гузик, убежавшая на шість секунд від українки.
Але капітан уже на перших сотнях метрів фінального кола дістала суперницю, і разом вони почали стрімко наближатися до німкені Каролін Хорхлер, яка на виході зі стадіону випереджала Підгрушну на 30 секунд! Як показала практика, навіть такий гандикап не є нездоланним для нашого фінішера! Підганяли та українськими та польськими тренерами, дует Олени та Христини летів, немов на крилах, причому провідну роль тут постійно грала українка. І на коротку фінішну пряму три суперниці вийшли вже практично одночасно! І вже в самому фінішному створі Підгрушна зуміла не просто зійти на подіум, але і вирвати для команди срібну нагороду!
Браво, Лена! Браво, команда! Останній старт перед чемпіонатом світу завершився гучним акордом!
У цьому суперництві залишилася без медалі польська збірна і Христина Гузик, вийшла на фінішний відрізок на найменш вигідною позиції.
Чудовий фініш української команди приніс відразу кілька бонусів. По-перше, в заліку естафет наша команда вийшла в лідери! Нехай перевагу над збірними Італії, Чехії та Німеччині – чисто символічний, але на чемпіонаті світу Україна буде стартувати під першим номером! Крім того, зміцнилися позиції наших дівчат у Кубку націй: хоча тут ми поки продовжуємо йти п'ятими, але відставання навіть від другого місця цілком можливо ліквідувати: 105 балів.
У перегонах найсильніших біатлоністів настає перерва до початку березня, коли в норвезькому Холменколлені почнеться головний старт сезону - чемпіонат світу.
1. Чехія (1+14) 1:07:11.0
2. Україна (0+12) +25.2
3. Німеччина (1+7) +25.4
4. Польща (0+7) +26.0
5. Італія (1+12) +47.5
6. Франція (1+13) +48.2
7. Росія (2+8) +53.2
8. Швеція (0+5) +55.7
http://biathlon.sport.ua/news/294147