Показать сообщение отдельно
Старый 09.10.2016, 12:13   #622
SLAVASAM
Модератор
 
Аватар для SLAVASAM
 
Регистрация: 17.07.2007
Ресивер: Дрим 500, Openbox® SX4. U2CВ6
Адрес: Украина
Сообщений: 14,092
Сказал(а) спасибо: 1,017
Поблагодарили 5,978 раз(а) в 2,902 сообщениях
Вес репутации: 58
SLAVASAM за этого человека можно гордитсяSLAVASAM за этого человека можно гордитсяSLAVASAM за этого человека можно гордитсяSLAVASAM за этого человека можно гордитсяSLAVASAM за этого человека можно гордитсяSLAVASAM за этого человека можно гордитсяSLAVASAM за этого человека можно гордитсяSLAVASAM за этого человека можно гордитсяSLAVASAM за этого человека можно гордится
По умолчанию

Ще один український телеканал перейшов на супутник Eutelsat.




Французька компанія Eutelsat – найбільший гравець на світовому ринку супутникових операторів – залучає нових клієнтів в Україні. Бюджетним пропозицією оператора зацікавився телеканал «Гумор/Бабай»: мовник перейшов з супутника Amos 2 (SpaceCom) на супутник Eutelsat Ka-Sat 9 (Eutelsat).
Для передачі сигналу канал буде використовувати аплінк провайдера «Дата груп». Це другий український мовник, який наважився на таку зміну – в травні на супутник Eutelsat Ka-Sat 9 перейшов Eu music.

Відповідні зміни параметрів супутникових «Гумор/Бабай» затвердив Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Також телеканал «Гумор/Бабай» відкоригував свою програмну концепцію через збільшення часу мовлення каналу «Бабай» з шести до дев'яти годин на добу. До цього канал віщав в нічний час (00:00-06:00), транслюючи еротику, трилери і фільми жахів.

«Гумор/Бабай» разом з музичним мовником Music Box UA безпосередньо належить ізраїльським бізнесменам Вадиму Сойрефу (98%) та Ігорю Шапіро (2%).

Супутник Eutelsat Ka-Sat 9 «працює» в так званому Ка-діапазоні, який зазвичай використовується для передачі інтернету. Для супутникового ж телебачення, як правило, використовується Ku-діапазон. Власне, в останньому працюють всі українські мовники, користуючись послугами ізраїльської компанії SpaceCom або шведської SES. Для глядачів супутникового телебачення різниця в діапазонах істотна: для прийому каналів Ка-діапазону потрібно додаткове обладнання. Регулятор, навчений досвідом з Eu music, зобов'язав «Гумор/Бабай» надати це обладнання для проведення моніторингу в подальшому, оскільки у Нацради немає можливості перевірити мовлення в Ка-діапазоні.

Раніше Нацрада не раз ловив «Гумор/Бабай» на відсутність супутникового мовлення – компанія передавала свій сигналу кабельним провайдерам за альтернативними джерелами сигналу. Згідно українському законодавству, навіть платні телеканали, щоб потрапити в кабельні мережі, повинні володіти супутниковими ліцензіями. Але супутникове мовлення, як відомо,- не з дешевих: щомісячно обходиться каналах у $10-13 тисяч (незалежно від того, відкритий сигнал або кодується). За останні два роки після триразового стрибка курсу долара, для більш 60 українських супутникових мовників, що не входять в телегрупи, така ціна стала непідйомною і саме з-за цього деякий хитрують і передають свій сигнал «кабельників» по IP. Скільки коштуватиме мовлення в Ка-діапазоні публічно не повідомлялося.

Законодавство в інших країнах дозволяє телеканалам з мовити «універсальної» ліцензією. Наприклад, цією можливістю скористалися телеканали «Спорт1,2» групи «Поверхность», оформивши віщальну ліцензію в Латвії. На початку року канали припинили мовлення супутникової ліцензії, виданої в Україні, а вже навесні обзавелися латвійської. Але від української ліцензії група «Поверхню» не відмовилася, з-за чого телеканали потрапили на гачок Нацради. Перевага латвійської ліцензії – не тільки в приналежності до Європейської конвенції про транскордонне мовлення, яку підписала Латвія, але і в тому, що така ліцензія дозволяє віщати, роздаючи сигнал кабельникам за допомогою альтернативних джерел доставки сигналу – зокрема, по IP, що значно скорочує витрати на трансляцію.

Після випадку з Eu music Нацрада почав активно лобіювати видачу «універсальної» ліцензії на законодавчому рівні, прописавши цю можливість у редакції закону про аудіовізуальні послуги. Така норма на руку всім українським супутниковим телеканалам, які працюють на ринку самостійно (не входять в телегрупи). Втім, доцільність цього не раз ставилася під сумнів: навіщо ринку розміром $150 млн тримати близько 100 телеканалів на «супутнику»? Тим більше, ці мовники працюють як типові канали-пустушки.
http://mediananny.com/novosti/2318290/
__________________
Водку мы пьем для запаха - а дури нам своей хватает!
Любовь приходит, любовь уходит, а выпить хочется всегда.
SLAVASAM вне форума